Ażurowe zaproszenia na wyjątkowe okazje

Tiule, ażury i misterne koronki kojarzą się głównie z kobiecymi kreacjami. Są delikatne, subtelne i romantyczne. Chętnie sięga się po nie przy okazji wyjątkowych wydarzeń, takich jak ślub, pierwsza komunia czy chrzest święty. Warto poinformować o nich gości zaproszeniem zdobionym ażurem.

Ażurowe zaproszenia doskonale wpisują się w stylistykę nie tylko ślubną, komunijną i chrztu świętego, choć to głównie z nimi są kojarzone. Wykonane metodą DIY dodadzą każdemu wydarzeniu wyjątkowego charakteru. Białe, koronkowe elementy są romantyczne i dobrze wpisują się w dzień, w którym ślubujemy sobie miłość na resztę życia. Ażurowe dodatki w różowym lub niebieskim kolorze dodadzą uroku zaproszeniom na chrzest święty lub pierwszą komunię. Wzory zdobiące ażurowe zaproszenia mogą mieć różne kolory, a świetnie prezentują się zarówno na karnecie drukowanym w pionie, jak i poziomie. Można więc z powodzeniem sięgnąć po nie również przy okazji urodzin lub jubileuszu.

Technik, jakimi wykonuje się ażurowe zaproszenia jest dokładnie tyle, ile osób je wykonuje. To gwarantuje wyrobom rękodzieła ich niepowtarzalność. W każdej chodzi o to, by zadrukowany karnet połączyć z koronkowym elementem. Może on być drobnym akcentem wkomponowanym we wzór zaproszenia, jego głównym elementem otwierającym karnet lub tłem dla informacji o wydarzeniu. W wykonaniu ozdobnego ażuru pomocne są specjalne dziurkacze z perforatorami tworzącymi ciekawe wzory. Zdecydowanie więcej cierpliwości i zaangażowania wymagają akcenty tworzone metodą wycinanki lub dziergania szydełkiem. Warto jednak o nich pomyśleć, bo tak ozdobionym zaproszeniom trudno jest odmówić szyku. Podobny efekt dają wkomponowane w karnet koronkowe taśmy pasmanteryjne.

Decydując się na ażurowe zaproszenia DIY mamy gwarancję, że będą one wykonane starannie, z dbałością o każdy szczegół. Wykorzystując koronkę jako subtelny element dekoracyjny, łatwo jest połączyć ze sobą stylistycznie zaproszenia, winietki na stół i bileciki z podziękowaniem dla gości za przybycie na uroczystość.