Druk zaproszeń składanych

Decydując się na druk zaproszeń, warto wiedzieć, że ich styl powinien zależeć od rodzaju okazji, na jaką są przeznaczone. Inne zaproszenie będą odpowiednie na imprezę sylwestrową, inne na uroczysty ślub, inne z kolei na firmowy event.

Zaproszenia składane

Tradycyjną i chyba najczęściej wybieraną formą są chyba zaproszenia składane. Niektórym może wydawać się, że jest to klasyczne i nieco wiejące nudą rozwiązanie, wcale jednak tak nie jest. Zaproszenie składane jest nie tylko wygodne i praktyczne, może być bardzo efektowne i robiące wrażenie na adresatach.

Zaproszenie składane przybiera formę składanej wpół kartki. Strona tytułowa zazwyczaj pełni rolę dekoracyjną – często zdobi ją okolicznościowa ilustracja, a także dekoracyjne koronki, kryształki lub wstążki. Środek zaproszenia pełni już funkcję informacyjną. Nie wolno zapominać, że estetyka zaproszeń powinna stać na równi z ich czytelnością i przejrzystością – gość powinien uzyskać jasne i czyste informacje co do rodzaju, miejsca i czasu wydarzenia, na które jest zapraszany.

Druk zaproszeń składanych

Decydując się na druk zaproszeń, warto wiedzieć o kilku rzeczach. Przede wszystkim – bardzo ważny jest wybór odpowiedniego rodzaju papieru. Wybierać można spośród tradycyjnych, białych papierów, tych o wysokim połysku czy też papierów kredowych. Faktura i rodzaj wykorzystanego papieru mają realny wpływ na jakość wydruku.

Istnieje wiele efektów, które mają uczynić zaproszenia jeszcze bardziej atrakcyjnymi – można zdecydować się na metalizujący efekt, matowe wykończenie lub laminowanie powierzchni papieru.

Jeśli chodzi o projekty zaproszeń, od pewnego czasu obserwuje się tendencję ku prostym wzorom. Wcale jednak nie oznacza to nudy – twórcy zaproszeń często bawią się formą, słowem lub obrazem, w nadziei na wywarcie na zaproszonych gościach wrażenia już w momencie, kiedy wezmą oni zaproszenie po raz pierwszy do rąk.

Wybierając drukarnię, której powierzy się realizację wymarzonych zaproszeń, warto postawić na miejsce sprawdzone, cieszące się renomą i uznaniem klientów.