Jak wybrać zaproszenie na ślub?

Przygotowania do ślubu są zazwyczaj bardzo emocjonujące, a w ich trakcie pojawia się w naszej głowie wiele dylematów. Dotyczą one zwykle nie tylko sukni ślubnej, ale także – dużej mierze – zaproszeń, których wybór jest obecnie na rynku naprawdę szeroki. Warto zadbać o ich odpowiedni dobór, ponieważ ten „banalny kawałek papieru” wprowadzi Twoich gości w atmosferę całej ślubnej uroczystości. Dzięki temu będzie im łatwiej dobrać stylizację oraz prezenty.

Motyw zwierząt

W związku z wszechobecną modą na „powrót do natury”, coraz częściej na ślubnej papeterii pojawiają się zwierzęce motywy, zwłaszcza u tych państwa młodych, którzy mają szczególny dystans do siebie. Często w ich postaciach można znaleźć uosobienie samych postaci. Do wykonania zaproszeń często wykorzystywany jest także ekologiczny, naturalny papier, na którym narysowane są szkice różnych zwierząt, zwłaszcza kiedy organizujemy ślub stylu rustykalnym lub boho.

Motyw kwiatów

Na tego typu dekorację zawsze jest moda. Zaproszenia z motywem kwiatów mogą być jednak bardzo oryginalne, a zarazem stylowe. Warto zadbać o to, aby były na nich narysowane kwiaty, które pojawią się także i na Waszym weselu, albo chociaż należą do ulubionych gatunków panny młodej lub pana młodego. Motyw kwiatów jest tak uniwersalny, że – odpowiednio dobrany – sprawdzi się w każdej stylistyce wesela.

Złota folia

Może stanowić bardzo elegancką „kropkę nad i” w całym zaproszeniu. Warto wykorzystać ją w miejscu ażurowych wzorów lub poszczególnych liter na zaproszeniu. Pięknie wyglądać na nim będą także wszelkiego rodzaju złote kwiaty. Dysponując tego rodzaju zaproszeniami, warto także zadbać wówczas o taką dekorację sali weselnej, aby pojawiły się na niej motywy w kolorze złota.

Dobrane koperty

Oprócz dopracowania odpowiedniego motywu, warto też zadbać o szczegóły samej koperty, której zamierzamy wysłać lub osobiście dostarczyć całe zaproszenie. Obecnie modne są eleganckie koperty, w środku których znajduje się dopasowana grafika, na której znajdują się państwo młodzi lub jakiś element z ich wesela.