Modne zaproszenia na rocznicę

Rocznica ślubu to bardzo ważna data w kalendarzu, dlatego często małżonkowie organizują z tej okazji specjalną uroczystość. Jeżeli chcemy pokazać wszystkim, jak ważne jest to dla nas święto, warto także zadbać o wybór idealnie dopasowanych do niego zaproszeń. Często przy tego rodzaju zaproszeniach wybierane są motywy podobne jak na kartkach ślubnych.

Akwarele

Zaproszenia wykonane tą techniką są niesamowicie romantyczne, zwłaszcza, jeśli pomalujemy je w pastelowych kolorach. Nie trzeba, rzecz jasna, pokrywać farbą całej powierzchni kartki – możemy w zupełności namalować akwarelami, na przykład, tylko jeden motyw. Aby przygotować taką kartkę, nie musimy mieć niezwykłych plastycznych umiejętności, możemy bowiem bez większego problemu wykonać na zaproszeniu efekt rozlanej farby.

Czerń i bie

Ten zestaw kolorystyczny przypadnie do gustu parom, które cenią proste, minimalistyczne rozwiązania. Wystarczą jedynie dwa kolory, ciekawa czcionka lub kaligrafia, a można stworzyć bardzo ciekawy efekt, zarówno w stylu nowoczesnym, jak i w klimatach retro.

Motyw kamieni

Coraz częściej na różnego rodzaju zaproszeniach wykorzystywany jest motyw prezentujący strukturę kamieni półszlachetnych. To jeden z wielu motywów związanych z naturą, której elementy stanowią najczęstszą inspirację we wszelkiego rodzaju zaproszeniach. Wykorzystanie struktury kamieni będzie idealnie pasowało zwłaszcza do bardzo eleganckich zaproszeń.

Geometryczne wzory

Zaproszenie na rocznicę ślubną nie musi być poważne! Jeżeli kochacie nowoczesność albo podoba Wam się styl gypsy, możecie zdecydowanie „pokombinować” z motywami oraz poeksperymentować z całą formą zaproszenia. Znajdujące się na zaproszeniu figury mogą przyjmować bardzo rozmaite kształty, sprawiając, że całe zaproszenie będzie niesamowicie przyjemne dla oka.

Motyw zielonych liści

Wraz z modą na „powrót do natury”, na wielu zaproszeniach możemy natknąć się nie tylko na motyw kwiatów, ale także na grafiki prezentujące same zielone liście, poukładane w rozmaitych kombinacjach.