Wszystko, co musisz wiedzieć o zaproszeniach na komunię

Mimo że komunia jest uroczystością o której możemy poinformować całą rodzinę ustnie, warto przygotować wcześniej odpowiednie zaproszenia. Dlaczego? Dzięki temu każda osoba będzie mogła w dowolnym momencie sprawdzić wszystkie ważne informacje na temat uroczystości. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, zanim dokonasz wyboru.

Wygląd

Zaproszenie składane na komunię powinno mieć jasne, stonowane barwy, a także zawierać symbole charakterystyczne dla tego sakramentu. Najczęściej można natknąć się na kolor biały lub kremowy oraz na symbole Hostii, kielicha, Eucharystii. Dodatkowo, są one udekorowane rozmaitymi wzorami oraz ornamentami, a sam tytuł wypisany jest złotą czcionką.

W tym momencie możemy wybrać takie zaproszenie, w którym znajdzie się również samo zdjęcie dziecka, a także mapka dojazdu do kościoła, co może bardzo ułatwić gościom dotarcie na całą uroczystość. Warto, przede wszystkim, skupić się jednak na samym tekście, który może zostać wydrukowany od razu na zaproszeniach lub napisany przez nas samych.
Większość zaproszeń komunijnych robionych jest w stylu tradycyjnym i taki jego wygląd wydaje się być najbardziej odpowiedni do całej uroczystości. Warto zastanowić się trochę dłużej nad jego wyborem, ponieważ może być ono wspaniałą pamiątką dla chrzestnych czy dziadków. To właśnie w szczególności im powinniśmy takie zaproszenia wręczyć – jeśli są bardzo przywiązani do tradycji, mogą być obrażeni, jeśli takiej kartki od nas nie dostaną.

Idealne zaproszenia

Przeglądając oferty wielu sklepów, można odnieśćwrażenie, że wszystkie zaproszenia są takie same – jeżeli jednak zależy nam na podkreśleniu wyjątkowości całej ceremonii, warto wybrać takie, które będą naprawdę unikalne i np. wydrukować je w specjalnie do tego przeznaczonej drukarni. Projekt zaproszenia możemy jednak wcześniej przygotować na komputerze w programie graficznym, ewentualnie zlecić komuś wykonanie całości jednej firmie lub osobie.

Ważne, ażeby o wyborze zaproszeń zdecydować razem z dzieckiem, tak, aby ono się czuło przy ich wręczaniu komfortowo.