Organizacja idealnego wesela

Wesele jest jednym z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka. Dlatego jego organizacją warto zająć się odpowiednio wcześniej, tak by zadbać o wszystkie szczegóły i mieć pewność, że będzie ono absolutnie wyjątkowe. Organizację warto podzielić na etapy i pilnować tego by każdy został zrealizowany odpowiednio wcześniej.

Należy pamiętać przede wszystkim o tym, że zaproszenia na ślub powinny zostać wręczone z odpowiednim wyprzedzeniem. Reguły savoir-vivre mówią o tym, że należy dać znać zapraszanym gościom odpowiednio wcześniej, tak by mogli oni przede wszystkim zaplanować sobie czas, ale także dobrać odpowiedni strój. Standardowo zaproszenia powinny być wręczane minimum miesiąc przed planowanym weselem. Z całą pewnością miłym gestem będzie wręczenie zaproszeń osobiście. Jeżeli mieszka się niedaleko zapraszanych gości można się z nimi umówić na weekend i wręczyć zaproszenie przy okazji odwiedzin. Jeżeli z powodu odległości nie jest to możliwe warto takie zaproszenie wysłać pocztą (najlepiej listem poleconym, żeby mieć pewność że na czas dotrze do adresata).

Niezależnie od tego czy zaproszenia będą wręczane osobiście czy nie, warto zadbać o to by były one estetyczne. Zaproszenie jest pierwszym elementem oprawy całej uroczystości, na który goście będą mogli zwrócić uwagę. Dobrym rozwiązaniem będą na pewno zaproszenia ślubne ze zdjęciem, ponieważ będą one bardziej zindywidualizowane i z całą pewnością zapadną każdemu w pamięć.

Zaproszenia ślubne ze zdjęciem dostępne są teraz w szerokiej gamie wzorów. Można zdecydować się na duże, kolorowe zdjęcie zajmujące całą stronę zaproszenia lub jedynie niewielki nadruk, jeżeli ktoś woli stonowane zaproszenia. Wybierając zdjęcie warto sięgnąć po takie, które będzie upamiętniało ważne dla związku chwile. można wybrać chociażby zdjęcie z zaręczyn. Na fotografii może znaleźć się również przyszła para młoda w ciekawej scenerii. Dobrym pomysłem będzie zrobienie zdjęcia do zaproszenia przed kościołem lub przed urzędem stanu cywilnego, w którym ma się odbyć uroczystość.