Organizując firmową imprezę w karnawale – przygotowanie zaproszeń

Karnawał to wspaniały czas, w którym zabawa trwa do białego rana. To dobry pretekst aby spotkać się ze znajomymi lub kolegami z pracy. W karnawale organizowanych jest dużo imprez firmowych, które są świetną okazją do integracji całego zespołu i sposobem na niefinansowe motywowanie ludzi zatrudnionych w danej firmie.

Trud organizacji

 

Zorganizowanie dobrej imprezy firmowej jest nie lada przedsięwzięciem logistycznym. Wymaga skrupulatnego planowania, które zaczyna się już nawet na parę miesięcy przed wybraną datą imprezy. Ważnym elementem organizacji dużej firmowej imprezy karnawałowej jest druk zaproszeń na karnawał dla uczestników. Jak powinny one wyglądać i jakie posiadać cechy?

Wesołe i kolorowe

Karnawał pełen jest kolorowych świateł, jaskrawych kolorów i rozbłysków. Warto inspirować się niesamowitą paletą barw i wykorzystać ją w projekcie zaproszenia. Warto obrać jest jeden motyw przewodni, który będzie tematem całej imprezy. Zaproszenie powinno bezpośrednio informować o charakterze zabawy i nawiązywać do klimatu imprezy. Ciekawym motywem może być „Karnawał w Rio” lub „Bal przebierańców”.

Parametry techniczne

Projekt graficzny zaproszeń jest bardzo ważny. Kluczowe jest też określenie formatu, gramatury i innych aspektów związanych z drukiem. Istotny jest nakład – przyjmuje się, że im więcej drukowanych będzie zaproszeń, tym niższa będzie cena jednostkowa. Chodzi tu głównie o rozłożenie kosztów przygotowania do druku w drukarni i sposoby rozmieszczania projektu na arkuszu. Zaproszenia najczęściej drukowane są w formacie 2 x DL zaginanego do DL. Takie zaproszenia są eleganckie, poręczne i mieszczą odpowiednią ilość informacji. Jeśli chodzi o gramaturę, warto wybrać grubszy papier. Dzięki temu wydruki będą solidne i trwałe. Druk zaproszeń na karnawał w profesjonalnej drukarni nie powinien zająć więcej niż 3 dni robocze. Nakłady poniżej 200 sztuk drukuje się zwykle na maszynach cyfrowych, natomiast powyżej tej ilości – na maszynach offsetowych. Druk offsetowy pozwala uzyskać świetną jakość przy stosunkowo niskiej cenie. Zlecenie bardzo prosto można zlecić online w drukarni internetowej.