Oryginalne zaproszenia ślubne

Na rynku jest dostępnych bardzo wiele zaproszeń na różne okazje. Można wybrać przeróżne wzory i kolory, często pojawia się też opcja zamówienia indywidualizowanych zaproszeń lub wykonania ich w oparciu o własny projekt. Jest to dobra wiadomość dla każdego kto nie lubi sztampowych rozwiązań i komu zależy na tym, żeby jego zaproszenia ślubne na długo zapadły w pamięć wszystkim gościom weselnym.

Wybierając projekt zaproszenia warto sięgnąć przede wszystkim po takie ze zdjęciem, o czym piszemy w tym miejscu. Może ono upamiętniać chwile ważne dla związku, na przykład zaręczyny czy zdjęcie ze wspólnego wyjazdu albo ulubionego miejsca, w których chętnie spędza się czas. Z całą pewnością indywidualnie wybrana fotografia będzie znacznie ciekawsza niż gotowe zdjęcia, które pojawić się mogą na wielu zaproszeniach (jest to szczególnie istotne zwłaszcza dla osób, w których rodzinach często organizowane są wesela).

Oryginalne zaproszenia weselne mogą zawierać również niecodzienne wykończenia. Można na przykład dodać do nich suszone kwiaty lub inne przestrzenne elementy, które ubarwią zaproszenia. Ciekawym pomysłem będzie również na pewno sięgnięcie rzadko wykorzystywane materiały. Zaproszenia można wykonać na różnych rodzajach papieru. Szczególnie dobrze sprawdzi się gruby papier, który będzie można ozdobić chociażby wycinając różne wzory przy pomocy dziurkaczy o różnych kształtach.

Zaproszenia ślubne to jednak nie tylko treść, ale także dodatkowa oprawa. Warto zwrócić uwagę na to, żeby zaproszenia były zapakowane w ciekawy sposób. Można na przykład przewiązać je kolorową wstążką lub sznurkiem z nawleczonymi koralikami lub kryształkami. Oryginalnym rozwiązaniem będzie też wręczenie zaproszenia w formie listu w butelce – z całą pewnością takie zaproszenie na długo zapadnie wszystkim weselnym gościom w pamięć. Korzystając z bardziej standardowej koperty również można jednak sprawić, żeby była ona ciekawsze – wystarczy włożyć do niej jakieś dekoracyjne elementy, chociażby suszone płatki róż lub kolorowe confetti.