Oryginalny projekt zaproszeń na komunię

Komunia jest ważnym wydarzeniem w życiu nie tylko każdego dziecka, ale przede wszystkim również rodziców. Odpowiednie przygotowanie uroczystości komunijnych jest więc kluczowe dla rodzin wychowujących pociechy w wierze katolickiej. Doskonale przygotowana komunia to jednak nie tylko dopięte na ostatni guzik przyjęcie, ale również zaproszenie wszystkich najbliższych, którzy powinni się na nim znaleźć.

Jak zaprojektować i wydrukować zaproszenia na komunię?

 

W okresie od stycznia do kwietnia sklepy pękają w szwach nie tylko od komunijnych zaproszeń, ale również wszelkiego rodzaju ozdób i akcesoriów, które mają umilić i nadać charakteru uroczystościom w tym pamiętnym dniu. Wiele rodzin stawia jednak na niezwykle cenioną w dzisiejszych czasach oryginalność, którą kierują się nie tylko podczas organizacji, ale również zapraszania gości. Kiedy ustne zaproszenie nie wystarczy, a rozsyłanie uniwersalnych kartek jest niedostatecznie oryginalne, najlepiej samodzielnie wykonać zaproszenia na komunię. Jak tego dokonać? Z pomocą przychodzą nam profesjonalni graficy, którzy po otrzymaniu instrukcji przygotują odpowiedni projekt zaproszenia, dostosowany do naszych potrzeb i wskazówek. Tak przygotowane projekty musimy wydrukować w odpowiedniej ilości egzemplarzy – w tym celu możemy wykorzystać dobrą drukarnię online, która pozwoli nam na tani i spersonalizowany wydruk.

 

Elementy zaproszenia komunijnego

 

Oglądając zaproszenia na komunię w sklepach możemy natknąć się na kilka uniwersalnych motywów, które pojawiają się na większości z nich. Przede wszystkim są to barwy bieli i złota, rzadziej bieli i błękitu. Często przewijającym się motywem jest napis IHS, połączony z projektem hostii lub naczyniami liturgicznymi. Warto pamiętać, że komunia jest uroczystością przede wszystkim kościelną, więc zaproszenia nie powinny być świeckie. Umieszczamy na nich symbole katolickie – gołębica czy hostia, kładąc nacisk na chrześcijańskie znaczenie tego wydarzenia. Jest ono bowiem bardzo ważne dla każdego katolika.