Poradnik przedślubny – zaproszenia i ich ceny

Zaproszenia wysyłamy lub doręczamy odpowiednim osobom zazwyczaj przynajmniej na jeden miesiąc przed daną ceremonią, a zwykle dużo wcześniej szczególnie przed ślubem. Przyczyną takiego zjawiska jest zwykle duża liczba gości, a więc – co za tym idzie – duża ilość zaproszeń, które niestety sporo nas mogą przy takiej ilości osób kosztować. Sprawdź, ile możesz zapłacić za zaproszenia, aby nie wydać na kolejny element wesela zbyt dużej ilości pieniędzy.

Zaproszenia na wiele rozmaitych okazji można dostać już od ceny poniżej 1 zł. Dodatkowo, dochodzi do tego kwestia winietek oraz zawieszek mocowanych na rozmaitych przedmiotach. Jeżeli chodzi o śluby i wesela , dochodzi tutaj również kwestia Księgi Gości, która kosztuje już znacznie więcej, bo około 35 zł. Koszt nieco bardziej wysublimowanych zaproszeń wynosi natomiast od 4 do 8 zł za jedną sztukę. Zaproszenia, które są ręcznie wycinane mogą kosztować jeszcze więcej, bo od 6 do 15 zł.

Cena w przypadku ręcznie wykonanych zaproszeń może wydawać się dość wygórowana, należy jednak pamiętać o ogromnym nakładzie pracy, jaka została włożona w ich wykonanie. Sam pomysł i wykonanie wstępnego projektu może zająć około 2-3 godzin. Ponadto, nie tylko samo jego zrobienie zajmuje wiele godzin, sporo czasu zajmuje samo znalezienie dodatków, zakup oddzielnego specjalnego papieru, narzędzi itd. Ponadto, indywidualnie wykonane zaproszenia są całkowicie unikalne, dlatego możemy mieć pewność, że nikt na swoim ślubie pośród znajomych przypadkiem nie zakupi takich samych.

Ażeby spokojnie wykonać wszystkie przygotowania do ślubu, warto wysłać zaproszenia na dwa, trzy miesiące przed całą ceremonią. Jeżeli zdecydujesz się na wybór indywidualnie drukowanych lub ręcznie robionych zaproszeń, musisz jednak pamiętać o tym, że w miesiącach letnich, kiedy ślubów jest najwięcej, ich realizacja lub wykonanie może potrwać jeszcze dłużej niż zwykle. Ponadto, zawsze warto dodatkowo zamówić jeszcze kilka sztuk na zapas – nigdy nie wiadomo, czy sobie o kimś nie przypomnicie w ostatniej chwili.