Teksty do zaproszeń ślubnych

Przygotowując i organizując ślub warto upewnić się, że zadbaliśmy o wszystkie jego elementy, żeby potem w dniu uroczystości nie czekały na nas przykre niespodzianki. Poza organizacją odpowiedniej sukni, sali i menu, warto również zwrócić uwagę na zaproszenia.

Warto pamiętać przede wszystkim o tym, żeby zaproszenia były wykonane w sposób estetyczny. Ważne znaczenie ma rodzaj papieru, dobrze żeby był on grubszy i elegancki. Introligator lub drukarnia powinny nam pomóc również dobrać odpowiedni kolor i krój czcionki oraz jeżeli zdecydujemy się na zaproszenia ze zdjęciem idealną fotografię. Najlepiej żeby było to zdjęcie upamiętniające szczęśliwe chwile, albo ważne dla związku momenty – jak chociażby zaręczyny, czy pierwsze wspólnie spędzone wakacje.

Jednak nie tylko oprawa wizualna zaproszenia jest istotna – równie duże znaczenie ma z całą pewnością treść. Przygotowując zaproszenia na ślub warto zadbać właśnie o to by znalazły się w nich odpowiednie sformułowania i by tekst był dla gości jasny i zrozumiały. Pisząc treść zaproszenia należy pamiętać o kilku kluczowych elementach, które zostaną wymienione poniżej.

1. Adresat: należy wyraźnie napisać do kogo adresowane jest zaproszenie. Jeżeli wysyłamy je do osoby, której partnera nie znamy najlepiej dowiedzieć się jak się on nazywa, a jeżeli nie jest to możliwe można zaznaczyć, że zaprasza się daną osobę z osobą towarzyszącą. Jeżeli chcemy zaprosić całą rodzinę warto dodać na zaproszeniu, że dzieci będą na weselu mile widzianym gościem.
2. Nadawca: trzeba koniecznie podać własne imiona i nazwiska. Jeżeli chcemy by zaproszenie było bardziej eleganckie można również posłużyć się drugim imieniem.
3. Miejsce: należy wyraźnie napisać gdzie będzie się odbywał ślub (dokładny adres kościoła lub urzędu stanu cywilnego) oraz gdzie będzie się odbywało wesele (adres sali weselnej). Jeżeli boimy się, że goście mogą mieć problemy z trafieniem na miejsce możemy również podać wskazówki jak dojechać na miejsce.
4. Data i godzina ślubu oraz wesela.