Własnoręczny prezent – kartki okolicznościowe

W sklepach jest mnóstwo kartek okolicznościowych do nabycia. Jednak nic nie zastąpi osobistego wysiłku włożonego w wykonanie upominku dla drogiej nam osoby. Ta metoda daje nam różne możliwości na uwolnienie naszej inwencji twórczej. Jak zrobić kartkę okolicznościową metodą quillingu?

Najprostszym wzorem są kwiaty. Najpiękniejszymi kwiatami są oczywiście forsycje, są także proste w wykonaniu i bardzo efektowne. Na początku należy przygotować paseczki żółtego papieru i zwinąć je w tzw. łezki. Zielone paseczki będą przeznaczone do zrobienia łodygi i listków. Z nich będziemy również robić tzw. kielichy na płatki forsycji. Jedyne co musimy zrobić to zwinąć paski, skleić i zrobić dziurkę specjalną igłą do quillingu. Jeżeli jej nie posiadamy to wykorzystajmy narzędzie zdolne do zrobienia otworu. Na końcu pozostało nam tylko przyklejenie płatków do kielicha i gotowe!

Ciekawym pomysłem do zrealizowania jest wykonanie bratków. Będzie to nieco trudniejsze, ale warte naszych wysiłków. Na kratkowanej kartce papiery wbijamy szpilki na kształt kwiatków. Według tego wzoru owijamy paski fioletowego papieru. Pierwsze oczko na numerach 1 i 2 należy tak skleić, aby nie uciekała końcówka paska. Ułatwimy sobie tym samym naszą dalszą pracę. Później owijamy zgodnie z kolejnością nie zapominając o posmarowaniu klejem dolnych kawałków papieru. Takie same czynności wykonujemy robiąc liście i łodygę.

Grzebień do quillingu to niezbędny element naszej twórczej pracy. Najprościej zacząć tworzenie listków, abyśmy potem mogli wykorzystać to narzędzie do trudniejszych projektów. Nawinięcia zielonego papieru muszą być od razu sklejane u podstawy listka. Ten etap mamy już za sobą, a teraz przejdziemy do pasków spiralnych. Należy narysować i wyciąć taką spiralę. Potem można ją już bez przeszkód nawijać zawsze od zewnątrz. Ostatnim krokiem jest przyklejenie papieru do środka podstawy.

Różyczki to element stwarzany dla płci pięknej. Wystarczy wyciąć kawałek papierowego paska i zagiąć jego górną część. Zagięty początek wkładamy do igły i zaczynamy zwijać. Kartki okolicznościowe zawsze powinny wychodzić spod naszych rąk, gdyż w takie prezenty wkładamy najwięcej serca.