Jak wybrać idealne zaproszenia ślubne z szablonu?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Nic więc dziwnego, że liczy się każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Wybranie odpowiedniego szablonu zaproszeń ślubnych nie jest łatwym zadaniem. Natłok wzorów i motywów sprawia, że nie wiemy na co zwrócić uwagę. Szablon zaproszenia na ślub powinien być czytelny, a jednocześnie spełniać nasze indywidualne preferencje.

Spójny styl

 

Planując ślub i wesele warto określić konkretny motyw przewodni. Może być to konkretny kolor (np. pudrowy róż lub czerwony), a także wzór (np. róże lub lilię). Możliwości są nieograniczone.

Wybierając szablon zaproszenia warto zadbać o to, aby było ono zgodne z ustalonym motywem przewodnim. Będzie to niezwykle profesjonalne, a zaproszeni goście z pewnością zauważą nasze starania.

Warto wykonać indywidualny projekt zaproszenia, który będzie spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Możemy zamieścić na nim dowolnie wybraną grafikę, a nawet romantyczne zdjęcie. Możliwość oferowane przez drukarnie online są ogromne. Warto dodać, że specjalistyczne programy służące do projektowanie szablonów są niezwykle proste w obsłudze. Nie musimy posiadać specjalistycznych zdolności ani doświadczenia. Oczywiście wykonanie projektu możemy również zlecić profesjonaliście. W takim przypadku należy poinformować go o nawet najdrobniejszych szczegółach naszego wymarzonego zaproszenia.

Jakie informacje należy umieścić na zaproszeniu ślubnym?

 

Projektując szablon należy wziąć pod uwagę to, że na zaproszeniu musi się znaleźć wiele informacji. Obowiązkowe elementy to m.in. imiona i nazwiska Narzeczonych, data oraz godzina ślubu, miejsce ślubu, miejsce wesela, termin potwierdzenia przybycia na uroczystość, dane do kontaktu. W dobrym tonie jest również umieszczenie imienia i nazwiska zapraszanej osoby lub osób (w przypadku małżeństw). Obecnie można spotkać się z zaproszeniami „ogólnymi”, które nie zawierają danych gościa, jednak miło jeśli znajdą się one na zaproszeniu. Mogą być one wpisane ręcznie lub uwzględnione w projekcie.