Zaproszenia na osiemnastkę – jak je zaprojektować?

Przygotowując imprezę na osiemnaste urodziny warto zadbać o to by były one absolutnie wyjątkowe – w końcu w dorosłość można wkroczyć tylko raz. Dobrze byłoby wybrać odpowiednie miejsce, przygotować oryginalne dekoracje i smaczne menu. Należy jednak pamiętać również o tym, żeby przygotować zaproszenia. Będą one pierwszym elementem z osiemnastkowej imprezy, który goście zapamiętają. Poza tym takie zaproszenia schowane do rodzinnego albumu będą z całą pewnością stanowiły ciekawą pamiątkę.

Zaproszenia na osiemnastkę nie muszą być tak formalne i eleganckie jak chociażby zaproszenia na ślub lub inne rodzinne uroczystości. Warto więc sięgnąć po zaproszenia ze zdjęciem. Można na nim umieścić swoje zdjęcie, albo dodać fotografię sali w której ma odbywać się impreza. Wiele drukarki dysponuje też gotowymi wzorami, więc na pewno będzie możliwe skorzystanie z ich zasobu zdjęć i dodanie do zaproszenia zdjęcia przedstawiającego fajerwerki, szampana lub inne tego typu imprezowe dekoracje. Wręczając zaproszenie najbliższej rodzinie lub przyjaciołom można sięgnąć również po wspólne zdjęcie, które z całą pewnością sprawi, że zdjęcie nabierze indywidualnego charakteru.

Zaproszenia na osiemnaste urodziny powinny być kolorowe. Kolory przykuwają uwagę, więc zapadną zaproszonym gościom w pamięć. Warto pamiętać jednak o tym, że treść powinna być jasna i czytelna – najlepiej napisać gdzie i kiedy odbywa się impreza. Jeżeli dojazd do tego miejsca byłby utrudniony (na przykład miejsce znajdowałoby się pod miastem) warto dać gościom instrukcję i wskazówki jak w dane miejsce trafić. Dobrym pomysłem będzie również dodanie krótkiej informacji o stroju, który goście powinni założyć. Warto pamiętać, że jeżeli impreza będzie organizowana w klubie to goście mogą ubrać się kolorowe stroje, które dobrze się będą prezentowały w mocnych światłach. Jeżeli zaproszenia mówią o imprezie w domu można dodać, że nie oczekujemy od nich strojów wieczorowych, tak by mogli ubrać się i czuć na naszej imprezie w pełni swobodnie.